V torek, 13.6.2017, smo se pevke mladinskega pevskega zbora OŠ Blanca udeležile zdaj že tretjega vseslovenskega Zborovskega buma. Ob spremljavi Simfoničnega orkestra SNG Maribor pod taktirko dirigenta Simona Krečiča smo v Ljudskem vrtu zapele z okoli 5500 pevci in pevkami mladinskih šolskih pevskih zborov iz 180-ih slovenskih osnovnih šol. Z nami pa tudi priznani operni pevci opernega ansambla SNG Maribor: sopranistka Andreja Zakonjšek Krt, altistka Irena Petkova, tenorist Martin Sušnik in baritonist Jaki Jurgec. Kot častni pokrovitelj nas je obiskal predsednik RS Borut Pahor in župan mestne občine Maribor Andrej Fištravec. Osnovnošolci smo zapeli odlomke iz oper Carmen, Hoffmanovih pripovedk, Verdijevega Nabucca, Napitnico iz Traviate, Mozartove Čarobne piščali, Figara, Pesem kostanjev iz Firštovega najnovejšega muzikala Veronika Deseniška ter Strniševo Zemlja pleše. Prireditev pa smo seveda začeli z Zdravljico. Navdušenje se je posebej povečalo, ko sta nastopila Lenart in Timotej iz dua WildArt, ki sta nam zaigrala dve njuni pesmi. Res, da je bil to najin zadnji Zborovski bum, a nisva odšli razočarani, ampak sva domov prišli s samimi lepimi spomini.

Lara Županc in Alja Lisec

Več o prireditvi si lahko preberete oziroma ogledate tu ali tu.