V torek, 25. 4. 2023, se je v KD Krško odvijala zaključna regijska prireditev natečaja Evropa v šoli. Na slednjo so se odpravili vsi sodelujoči, 11 osnovnošolcev in 4 vrtčevski otroci. Spremljala sva jih učitelj in koordinator natečaja Robert Ašič in vzgojiteljica Tatjana Imperl.

Po uvodnih besedah predsednika Zveze prijateljev mladine Krško, g. Uroša Brezovška, ter pomembnih oseb iz vsake izmed posavskih občin, se je začel program, ki ga je vodila napovedovalka Klara Eva Kukovičič.

Predstavo o drugačnosti, (ne)miru, (ne)strpnosti in sprejemanju je izvedlo ekološko – kulturno društvo Za boljši svet. Sledila je podelitev nagrad in priznanj predstavnikom osnovnih šol in vrtcev. Vsi sodelujoči so si na koncu v avli lahko ogledali razstavo izdelkov ter se okrepčali ob malici in prigrizkih.

V Posavskem obzorniku pa si o prireditvi lahko preberete še kaj več:

Foto: Robert Ašič, Tatjana Imperl

Besedilo: Robert Ašič