V petek, 17. 11. 2023, smo imeli v 1. razredu naravoslovni dan – Dan za zdravje. Dan smo začeli tako, kot je treba, z zdravim zajtrkom.

Sledil je obisk medicinske sestre, ki je zaposlena v ZD Sevnica. Našim prvošolcem je predstavila, kako naj najbolje poskrbijo zase. Z učenci se je pogovarjala o osebni higieni, izpostavila je higieno rok, kašlja in kihanja. Učenci so se strinjali, da je za zdravje pomembno tudi redno gibanje, dovolj spanja, zdravo prehranjevanje. Na koncu so vsi razumeli, kakšen življenjski slog bi bil najboljši za zdrav razvoj šestletnikov.

Po zanimivem predavanju so učenci odprli nekaj različnih ambulant, v katerih so sodelovali kot medicinsko osebje ali pacienti.
Pogovorili smo se še, ali je bilo vedenje pacientov v vseh umetno ustvarjenih situacijah primerno.
Igro vlog imajo prvošolci zelo radi, učitelja malo manj. V vseh ambulantah naju je namreč pričakala injekcija, ne glede na simptome.

Menim, da smo v tem dnevu odlično prikazali koncepte zdravja.

Foto: Robert Ašič, Tina Strnišnik Golob