8. maja so se učenci, ki so sodelovali na natečaju Evropa v šoli, udeležili zaključne nacionalne prireditve, ki je potekala v knežjem mestu v Celjskem domu.

Pred samim ogledom in podelitvijo priznanj so si učenci 2. triade ogledali del Pokrajinskega muzeja, mlajši učenci in vrtčevski otroci pa Hermanov brlog.

Na Glavnem trgu je bila postavljena Evropska vas – projekt povezovanja, s katerim v Celju vsako leto obeležujejo 9. maj, dan Evrope. V okviru tega so otroci iz vrtcev in šol celjske regije, vsak na svoj način, predstavili članice Evropske unije in države, ki so še na poti k članstvu. Na številnih stojnicah so pričarali okuse in zanimivosti skupnega evropskega prostora.

Dogajanje so popestrili nastopi otrok na osrednjem prireditvenem odru, kjer se je plesalo, pelo in igralo.

Kljub slabemu vremenu je bil Glavni trg poln radosti in pozitivne energije.

Koordinatorica natečaja: Tatjana Arčon