Na OŠ Blanca smo zaključili z bralnim projektom in branjem za bralno značko.  V bralnem projektu so učenke in učenci 2., 3. in 4. razreda brali s knjižničarko. S tem projektom smo skušali v t. i. digitalni  dobi osnovnošolkam in osnovnošolcem pomagati pri bralnem opismenjevanju, dvigu bralne kulture, dvigniti motivacijo, interes za branje in izboljšati tehniko branja.

Vsi, ki so v tem šolskem letu vsaj desetkrat brali s knjižničarko, so prejeli pohvalo in knjižno nagrado. Učenke in učenci, ki so prihajali v knjižnico, so si večinoma sami izbirali gradivo in ga nato brali s knjižničarko. S tem so tudi sproti spoznavali novosti v knjižnici, se družili z drugimi bralkami in bralci. Žal se te možnosti niso posluževali učenke in učenci, ki imajo več težav pri branju.  Upam, da pritegnemo v prihodnjem šolskem letu več otrok.

Zaključila se je tudi branje za bralno značko, ki jo je uspešno opravilo 51 % učenk in učencev.

V šolskem letu 2021/2022 smo imeli šest zlatih bralcev.

Mentorica: Majda Kočevar Klaužer

Foto: Tatjana Arčon, Majda Stopar, Majda Kočevar in Darja Požun