V ŠOLO

naša Anka v šolo gre!

Očka, kupi torbico –

Anka se učila bo.

V torbico bo zvezke dala,

v zvezke črke pripeljala.

Vsako bo poklicala,

v zvezek jo zapisala,

ko bo črke vse poznala,

bo debele knjige brala.

(Neža Maurer)

21 nadobudnih prvošolcev je 1. 9. 2023 prvič preskočilo šolski prag OŠ Blanca. Njihovi pogledi so bili vedri, vedoželjni in iskrivi.

Prehod iz vrtca v šolo je pomemben mejnik v življenju otrok in njihovih staršev.
S prijetnim pogovorom, zabavnimi aktivnostmi in slastno tortico, upamo, da se jim je ta dan vtisnil v spomin in se ga bodo za vedno spominjali z veseljem.

Primarno izobraževanje bo prineslo novega znanja ter vrednot in tako bomo v prihajajočih letih zgradili prijeten odnos ter medsebojno spoštovanje.

Fotografije, ki so danes nastale z namenom, da ohranijo spomin živ, bodo pod objavo naložene prihodnji teden.

zapisala razredničarka Tina Strnišnik Golob