Prvošolci smo imeli v četrtek, 21. septembra 2023, prav poseben dan. Posvetili smo se prometu in predvsem prometni varnosti. Spoznavali smo prometne znake, prometna pravila, na šolskem dvorišču smo narisali svoje ceste. Bili smo zelo ustvarjalni. Igrali smo se prometno pantomimo.
To pa še ni vse!
Doživeli smo največje presenečenje, saj nas je obiskal čisto pravi policist Jože Budna. Z nami je odšel na sprehod po Blanci. Naučil nas je pravilnega vedenja v prometu. Prav vsi smo pod njegovim budnim očesom prečkali cesto. Ko smo že mislili, da bomo odšli nazaj v šolo, pa sta se pripeljala še dva policista s policijskim kombijem. Skupaj smo si ogledali, kako izgleda vozilo od znotraj, kakšno opremo ima. Tudi policisti so nam pokazali svojo opremo, ki jo imajo bodisi na sebi ali pa shranjeno v vozilu.
Prvošolcem je bil dan dejavnosti zelo všeč, marsikdo je poln vtisov pripovedoval, da želi v odraslosti postati policist.

Foto: Robert Ašič in Tina Strnišnik Golob