V tednu od 18. 10. do 22. 10. 2022 je na naši šoli gostoval Tom nahrbtnik, ki v okviru slogana « Odgovor je pogovor« spodbuja otroke k iskanju rešitev v primeru težav.

Razredniki so učence seznanili o pomenu TOM telefona. Le ti so v okviru razrednih ur imeli možnost svoja razmišljanja zapisati v Tomovo spominsko knjigo. Anonimna vprašanja, o katerih se s starši oziroma drugimi ne morejo ali ne želijo pogovarjati, so oddali v skrinjico.

Vprašanja smo ob zaključku akcije poslali na ZPMS v Ljubljano, kjer jih bodo prebrali.

Z vprašanji smo tako pomagali Tom telefonu, da bo na svoji spletni strani pisal več o problemih, s katerimi se srečujemo.

Zapisala: Tatjana Arčon