Od 3.-7. 10. 2022 se v Sloveniji, kot program ZPMS, odvija Teden otroka. Letošnja osrednja tema je  Skupaj se imamo dobro. Navezali smo se na pesem Skp se mava dobr, priljubljenega NIPKE-ja. Omenjeni glasbenik je postal letošnji ambasador programa.

Iz ZPMS so posredovali poslanico, tokrat prvič v stripu. Ključna sporočila so:

• igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva,
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje.

Učitelji smo se potrudili, da je bil teden za naše učence vsaj malo poseben. Glavna tema pogovorov so bili prijateljstvo, zaupanje, spoštovanje, povezanost. Pri urah likovne umetnosti smo nekateri namenili čas likovnemu natečaju, ki ga je ZPMS razpisala v okviru Tedna otroka.

Izvedli smo kar nekaj dnevov dejavnosti: obisk živalskega vrta ter pravljično-doživljajske transverzale Krškočara, najstarejši učenci so odšli na Bled. Redne ure smo popestrili z malo drugačnimi aktivnostmi, kakšen dan pa tudi podaljšali odmor za vsaj minutko ali dve. V nižjih razredih so učenci lahko prinesli svoje igrače, ure smo popestrili z gibalnimi odmori. Imeli smo se zares lepo.

Fotografije: Majda Stopar, Mateja Strnad, Tina Strnišnik Golob