»Srce prometne varnosti smo vsi!« je letošnje geslo nacionalne preventivne akcije, ki nagovarja vse udeležence v prometu, da poskrbimo za varnost.

Kot vsako leto se na začetku novega šolskega leta tudi na OŠ Blanca izvaja varovanje otrok na šolskih poteh. Za varnost na cesti v okolici šole nam kot leta doslej priskočijo na pomoč prostovoljci PGD Blanca in policisti, ki s svojo navzočnostjo poskrbijo za umirjanje in poostren nadzor prometa.

Ob začetku šolskega leta prometnovarnostni vzgoji namenimo več časa. Na različne načine ozaveščamo glede varnosti otrok v prometu, obnovimo znanje o cestnoprometni varnosti in pregledamo šolske poti.

Posebna pozornost velja prvošolcem.  Z rumeno rutico stopajo v novo življenjsko obdobje. S spremstvom na poti v šolo in domov naj bodo na šolski poti dobro vidni.

Le z odgovorno in strpno udeležbo v prometu lahko otrokom zagotavljamo varnost na njihovih poteh. Uspešno in varno šolsko leto!

Besedilo in fotografije: Majda Stopar