V petek, 5. januarja 2024, se je na naši šoli odvijal prav poseben dogodek – robo vikend, namenjen učencem, ki obiskujejo interesno dejavnost lego robotika. Dogodek je trajal dva dni, od petka do sobote, in predstavljal pravo mero zanimivega učenja, zabave in timskih dejavnosti.

Z učenci smo prespali na šoli, da so lahko čim več časa posvetiti pripravam na tekmovanje Lego FLL (First Lego League). Med tem časom so bili prostori šole napolnjeni z vzdušjem navdušenja, kreativnosti in skupinskega dela.

Glavni cilj robo vikenda je bil priprava na prihajajoče tekmovanje Lego FLL. Učenci so se zavzeto lotili programiranja robota za reševanje različnih misij, ki jih bodo morali izvesti na tekmovanju. Pripravljali so tehnično knjigo z opisom robota in načrtom za reševanje misij.

Poleg tega so se učenci posvetili tudi pripravi in izvedbi svojega projekta. S skupnimi močmi so razmišljali o inovativnih rešitvah na letošnjo temo (Mojstrovina – Masterpiece). Kreativnost in inovativnost so bile ključne vrednote, ki so jih učenci razvijali skozi ta zanimiv vikend.

Vendar pa ni manjkalo niti zabave. Učenci so se med odmori sproščali ob različnih družabnih aktivnostih, si privoščili okusno večerjo, ki so jo sami pripravili in se skupaj zabavali ob gledanju filmov ter ob športnih aktivnostih. Tako so ustvarili tudi nepozabne trenutke sprostitve in medsebojnega povezovanja.

Robo vikend ni bil le priložnost za učenje in pripravo na tekmovanje, ampak tudi priložnost za krepitev ekipnega duha. Udeleženci so se med seboj spoznavali, delili svoje ideje in izkušnje ter gradili trdne vezi med seboj.

Ob odhodu domov so bili učenci polni entuziazma in energije, pripravljeni na izzive, ki jih prinaša tekmovanje Lego FLL. Robo vikend je bil za vse nepozabna izkušnja, ki bo še dolgo ostala v našem spominu..

Foto: Tina Stopar, Anže Klaužar, Saška Šeško