V šolskih klopeh se trenutno učimo in spoznavamo življenje nekoč. Začeli smo z zgodbo pri slovenskem jeziku. Skozi tematiko smo spregovorili o veliko aspektih – šoli, predmetih, navadah, običajih, oblačilih … Obiskal jih je učitelj izpred 70 let, strog in s palico v roki. Učenci kar niso mogli verjeti svojim očem, kako strog in neizprosen je bil. Našega skupnega raziskovanja življenja nekoč s tem še ni konec. V nadaljevanju nas čakajo še igre nekoč. Imate kakšno idejo, kaj bi se lahko igrali?

Učenci, ki so pri svojih starih starših poizvedovali, kako so živeli nekoč, so dobili širši vpogled v tedanje življenje. Sedaj imajo v sebi kulturno dediščino, ki jim je ne more vzeti nihče. Na razredno razstavo so od doma prinesli nekaj starih predmetov, ki so jih uporabljali pretežno nekoč, nekatere pa je moč uporabljati še danes. Na ogled je bila učencem podaljšanega bivanja, ki gostujejo v naši učilnici.

Zapisal in foto: Robert Ašič