Tudi v letošnjem letu s sedmošolci sodelujemo v nacionalnem projektu Rastem s knjigo, s katerim želijo osnovnošolce in srednješolce spodbuditi k branju slovenske književnosti in obiskovanju splošnoizobraževalnih knjižnic.

Tako smo v sredo, 13. novembra, del dopoldneva preživeli v SIK Sevnica, kjer sta nam prijazni knjižničarki gospe Alenka in Sabina predstavili delovanje knjižnice, oddelke in prostore, sledil pa je še del, v katerem so učenci s pomočjo programa COBISS vstopili v virtualno knjižnico in reševali različne naloge, s katerimi so spoznavali knjižnično gradivo.  V dar so dobili tudi izbrano knjigo Elvis, genialni štor, z njegovo avtorico Janjo Vidmar pa so se seznanili v kratkem predstavitvenem filmčku.

Nina Grabenšek Kadilnik