Prehod iz vrtca v šolo je prav gotovo poseben in pomemben dogodek – za prvošolce, njihove starše ter nenazadnje celo šolsko skupnost. Začnejo se postavljati temelji za učenje in nadalnji razvoj vsakega otroka. Prehod je zahteven, a na OŠ Blanca z veseljem prisostvujemo pomembnim mejnikom in vzgojno-izobraževalni poti. Želimo si, da je naše sodelovanje uspešno, usklajeno in predvsem kakovostno.

Na današnji dan je bilo turobno le vreme. Obrazi štiriindvajsetih prvošolcev pa so bili vedri in pogledi radovedni. Ni kar tako, za šalo, dobiti vlogo učenca! To je vendar nekaj, na kar so prvošolci ponosni.

Prvi šolski dan smo zaključili s torto, vse ostale dni pa bomo posladkali s prijetnim odnosom in spoštovanjem drug drugega.