Šolske počitnice so za nami in septembra se učenci vrnejo v šolske klopi. Novo šolsko leto pričenjamo v oteženih prometno varnostnih razmerah. Vsi skupaj smo dolžni maksimalno poskrbeti za varnost. Hvala, ker dogovore  upoštevate.

Za varnost na cesti v okolici šole nam kot leta doslej priskočijo na pomoč prostovoljci PGD Blanca in policisti, ki s svojo navzočnostjo poskrbijo za umirjanje in poostren nadzor prometa.

Ob začetku šolskega leta prometnovarnostni vzgoji namenimo več časa. Na različne načine ozaveščamo glede varnosti otrok v prometu, obnovimo znanje o cestnoprometni varnosti in pregledamo šolske poti.

V šolske klopi pa so prvič sedli tudi prvošolčki, za katere je začetek šole še posebej edinstveno doživetje. Da bodo v prometu vidni, so dobili rumene rutice in kresničke. Knjižica Prvi koraki v svetu prometa pa je staršem v pomoč pri prometni vzgoji svojega otroka. Najmlajše sta obiskala tudi kuža Pazi in policist PP Sevnica. Skupaj so zakorakali v svet prometa.

Ne pozabite, da z lastnim vedenjem dajemo zgled. Uspešno in varno šolsko leto!