V torek, 28. 11. 2023, so učence 4. in 5. razreda sprejeli srednješolci Kmetijske šole in biotehniške gimnazije Grm v Novem mestu. Po uvodni predstavitvi šole in srednješolskih programov so naši učenci sodelovali na delavnicah priprave hrane. Profesorice so pripravile vse potrebno za: Modeliranje figuric v slaščičarstvu, Zdrave sladice, Zeliščne namaze. Delavnice so bile slastne, kar so potrdili naši želodčki. Po končanih aktivnostih smo si lahko ogledali šolsko posestvo. Najbolj zanimivo je bilo seveda srečanje z domačimi živalmi, za katere skrbijo njihovi dijaki. Kar nekaj otrok se je navdušilo nad predstavljenimi programi. Verjamem, da bo kdo izmed njih odličen kuhar, mesar, cvetličar, kmetovalec ali drugo.

Zapis: Majda Stopar

Foto: Mateja Strnad, Mojca Hojski, Majda Stopar