Kot je že tradicija, so devetošolci pripravili program predaje ključa za osmi razred. Že v mesecu maju so osmošolci dobili nabor nalog, katere morajo opraviti pred samo predajo in seznam za nakup sladoleda. Danes, 11. 6. 2018, 7. in 8. šolsko uro, pa je napočil čas uresničitve predaje. Na začetku so z objemi počili prazne balončke, nato so si z zavezanimi očmi ciljali paradižnikovo mezgo v usta, pri čemer so jih sošolci usmerjali… Sledila je “telesna” aktivnost, saj so devetošolci spisali zgodbico in vsakič, ko je bilo omenjeno ime učitelja, je moral učenec, ki je izžrebal ime tistega učitelja, steci okoli stola, če pa je ime preslišal, so sledile sankcije – sklece. Naslednji dve nalogi sta bili spet malce bolj sprostitveni, saj so nam najprej osmošolci individualno zapeli eno po lastni izbiri, nato pa so iskali bonbone med drobtinicami. Da pa vse ne bi bilo preveč enostavno, je sledila “matematična” štafeta, kjer so morali individualno rešiti računsko nalogo, vendar so pisalo za računanje dobili šele, ko je predhodnik pravilno rešil svojo enačbo. Za to nalogo so imeli na voljo 4 minute in uspelo jim je. Za komičen vložek je poskrbela naslednja naloga, kjer so morali osmošolci z zavezanimi očmi sneti vseh osem kljukic za perilo s sošolca. Naloga za zadnji namig do ključa je bila recitacija Zdravljice, katero pa bodo morali osmošolci pri ustnem ocenjevanju v devetem razredu še kar izpopolniti… Pred iskanjem ključa so osmošolci izpolnili še zadnjo nalogo, ki so jo dobili že v mesecu maju, in sicer napisati pesem o devetarjih. Priznati moramo, da so se zelo potrudili in nas očitno dobro poznajo, saj so zapisali bistvene lastnosti. Kljub temu, da niso dobili vseh črk, so ugotovili, kje se skriva ključ in na koncu še slovesno prisegli, da bodo spoštovali to tradicijo in vse obveznosti, ki jih tako velika odgovornost, ko je biti devetošolec, prinese s seboj. Srečno torej obema – še aktualnim in bodočim devetošolcem!

Mojca Hojski