V petek, 24.3.2017, smo pripravili prireditev ob podelitvi listine Občine Sevnica Društvu mladi gasilec, ki deluje na naši šoli od leta 1998. Naše društvo je edino šolsko gasilsko društvo v Posavju. Na državnih tekmovanjih smo sodelovali osemnajstkrat in kar osemkrat stali na stopničkah za zmagovalce.

Društvo je bilo ustanovljeno na pobudo nekdanjega dolgoletnega ravnatelja Franca Zorka, delo krožka pa je prevzela tedanja učiteljica na OŠ Blanca Tonica Kozinc, mentor pa je postal takratni vodja PGD Blanca Vlado Mešiček.

Društvo danes vodita Mateja Strnad in Valerija Mirt, ob pomoči učiteljice Olge Lužar, Majde Stopar in Francija Kranjca. Mentorici PGD Blanca Sabina Požun in Darja Požun pa sta zaslužni za velik del naših uspehov.

Več si preberite na spodnji povezavi.

Mentorice DMG OŠ Blanca