V letošnjem šolskem letu je na šolskem tekmovanju v pisanju razlagalnega spisa 9. 11. 2021 za Cankarjevo priznanje sodelovalo 21 učencev. Bronastih priznanj se je razveselilo 9 učenk:

Lucija Belinc (4. r.), Ajda Budna in Aneja Županc (5. r.), Neja Divjak (6. r.), Lia Lucija Pinoza (7.r.), Špela Klenovšek (8. r.) in devetošolke Pia Paulina Pinoza, Žana Kočevar in Tajda Peklar.

Špela in Pia sta kot najbolje uvrščeni na šolskem  tekmovanju nadaljevali tekmovanje na regijski ravni,  ki je preko aplikacije Zoom potekalo 9. 12. Delo Nataše Konc Lorenzutti Gremo mi v tri krasne si bosta zagotovo dobro zapomnili, saj je obema uspelo osvojiti srebrno priznanje.

Pia se je z najboljšim rezultatom med 56. osmošolci in devetošolci uvrstila na državno tekmovanje,  ki je prav tako potekalo na daljavo. Pisanje se je tokrat navezovalo še na dodatno knjigo Elvis Škorc, genialni štor, izpod peresa Janje Vidmar. 12. februarja se je solidno odrezala in prav tako osvojila srebrno državno Cankarjevo priznanje.

Dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in jih vabimo v svet besed še naprej!

mentorica in vodja šolskega tekmovanja

Nina Grabenšek Kadilnik