V petek, 14. 10. 2022,  smo   učenci 7. in 9. razreda obiskali živalski vrt v Ljubljani. Ko smo prispeli tja, smo najprej pojedli malico, nato pa so učenci 7. razreda odšli na voden ogled z vodičko. Devetošolci smo  se z učiteljico sprehodili po živalskem vrtu in si ogledovali živali. Videli smo surikate, slona, žirafi, kamele, koze, gazele, opice, tigra, leva in levinjo, zebro, kenguruje, labode, alpake, geparda, papagaje, noja, ovce, damjake, štorklje, mačjo pando, gibone, ježevce in rožnate pelikane. Ob 11. uri nas je sprejela vodička in skupaj smo si ogledali morskega leva, o katerem smo  izvedeli veliko. Nato smo odšli pogledat žival mali madagaskarski tenrek, katero nam je vodička podrobno predstavila, da smo lažje rešili učni list. Potem smo si ogledali še druge živali v akvariju in terariju. Nato smo odšli na rokovanje z madagaskarskim sikajočim ščurkom in kačo po imenu Sivko. Obe živali smo lahko pobožali  in  jih, če smo želeli, držali v roki. S prijetnimi občutki po doživetem dnevu smo se vrnili na Blanco.

Špela Klenovšek, Tjaša Radej, Liza Strnad 9. razred