Oktober je v Sloveniji mesec, ki je posvečen požarni varnosti. Vsako leto ima svojo osrednjo temo, ki jo v sodelovanju pripravijo in izvajajo Uprava RS za zaščito in reševanje, Gasilska zveza Slovenije in Slovensko združenje za požarno varstvo.

Letošnji slogan je: PO POTRESU LAHKO TUDI ZAGORI.

Na OŠ BLANCA zelo dobro sodelujemo z gasilci in smo ponosni, da je veliko otrok članov okoliških gasilskih društev.

V torek, 5. 10. 2021, so nas na šoli obiskali gasilci PGD Blanca.

V uvodnem delu nas je pozdravil in nam predstavil gasilsko organizacijo predsednik društva tovariš Robi Zidar. Prikaz gašenja z gasilnikom pa nam je predstavil tovariš Aljoša Radej ob pomoči Bruna Imperl.

Učenci od 1. do 5. razreda so gašenje tudi preizkusili, saj se zavedamo, da je vsak trenutek pri začetnem požaru odločilen in če otroke vzgajamo in jih učimo tudi tako, da lahko poskusijo, jih učimo za življenje.

Gasilski pozdrav: NA POMOČ!

Zapisala: Mateja Strnad

Foto: Mateja Strnad, Ksenija Juh