Zadnjo oktobrsko sredo, 25. 10. 2017, smo pouk slovenščine s knjižnično vzgojo popestrili z obiskom sevniške splošnoizobraževalne knjižnice. Sedmošolcem sta prijazni knjižničarki gospe Alenka in Jožica najprej razkazali prostore in učence v dveh skupinah seznanili z osnovnimi podatki o ustanovi. Sledilo je praktično delo, saj so s pomočjo spleta s  programom   COBISS iskali in raziskovali gradivo na učnem listu ter knjižnih policah. Učencem sta razkazali tudi domoznanski oddelek in razložili njegovo  pomembnost pri ohranjanju kulturne dediščine. Javna agencija RS v okviru nacionalnega programa Rastem s knjigo vsako leto učencem sedmih razredov in prvih letnikov srednjih šol podarja izbrano izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo, tako da so se tudi letos ob koncu obiska razveselili knjižnega darila. Jesenske dni nam bo obogatilo branje knjige pisatelja Mihe Mazzinija Zvezde vabijo.

Nina Grabenšek Kadilnik