V soboto, 9. 4. 2022, je bilo v čudovitem okolju ob Soboškem jezeru in v izrazito neprijaznih vremenskih razmerah (sunki vetra, ki so močno nagajali organizatorjem in motili tekmovanje, ter močan naliv, ki je še dodatno otežil tekmovalne pogoje tekmovalcem). Kljub vsem tem razmeram se je Jan Dolmovič odlično znašel na progi in osvojil drugo mesto v svoji tekmovalni kategoriji ter postal podprvak Slovenije v krosu.

David Slemenšek      22. mesto

V nedeljo, 10. 4. 2022, pa se je nekaj naših učencev udeležilo prvenstva Slovenije v gorskem kronometru (štartali so posamezno z zamikom štarta 1 minuto)iz Griž na Bukovco.
Pionirke in pionirji U-12 so morali premagati  860 metrov  dolgo progo z višinsko razliko 110 metrov, pionirji in pionirke U-14 pa 1550 metrov dolgo progo z višinsko razliko 220 metrov.