Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije: ,

OŠ Blanca sodeluje v mednarodnem projektu FAST (fun, authentic, simple, trustworthy), v okviru katerega preizkušamo razne didaktične aplikacije, s katerimi popestrimo pouk in razvijamo digitalne kompetence.

V okviru projekta bomo od nedelje, 2. 6. 2019, do četrtka, 6. 6. 2019, na naši šoli gostili učitelje iz naslednjih držav:

• z Danske – Munkebjergskolen, Odense (4 učitelji)
  • z Norveške – Landvik skole, Grimstad (4 učitelji)
  • s Poljske – Szkola Podstawowa nr 52 im Marii Konopnickiej w Lublinie, Lublin (4 učitelji)
  • s Hrvaške – Osnovna skola Petar Zoranić Nin, Nin (5 učiteljev)

Našim gostom bomo predstavili našo šolo, lokalno skupnost (KS Blanca in Občino Sevnica), razkazali jim bomo tudi naše glavno mesto Ljubljana in slovenski biser Bled.

V okviru srečanja bomo imeli člani projektnih timov v torek, 4. 6. 2019, celodnevno izobraževanje, kjer bomo evalvirali naše dosedanje delo, hkrati pa bomo načrtovali naše aktivnosti do konca projekta, ki bo konec februarja 2020. Izobračevanja bo na temo kompetenc 21. stoletja s poudarkom na kritičnem mišljenju, medsebojni komunikaciji, sodelovanju in kreativnosti.

V sredo bodo naši gostje lahko prisotni tudi pri pouku.

Za naše goste, krajane in tudi širšo lokalno skupnost bomo imeli v sredo, 5. 6. 2019, v Kulturnem domu na Blanci prireditev, kjer se bodo razen naših učencev predstavili tudi blanški godbeniki.