Kulturni dan,  ki smo ga  poimenovali »Po stopinjah Ajdov«, smo danes pričeli z obiskom Muce Copatarice, kamor je zvedave in radovedne otroke popeljal vodnik Ciril.  Znana mačja prebivalka je prijazno sprejela otroke in jim razkazala svojo hiško, polno copatk in delavnico, kjer popravlja copatke ob krušni peči. Pot smo nadaljevali do vrha, kjer smo spoznali življenje, ki je potekalo v tedanjem naselju, danes poimenovanem Ajdovski gradec. Ko smo veselo malicali, nas je presenetil gozdi mož, ki je v svoji malhi nosil pravcato živalsko krzno, ki je včasih služilo za obleko. Spoznal nas je s hudobno kraljico in dvema razbojnikoma Fricetom in Fracetom (še dobro, da sta še danes zaprta v kletki). Sledilo je iskanje skritega zaklada, ki sta ga našli Kiara in Nika, za nagrado pa sta dobili kip boginje Lune, boginje pravičnosti. Le ta bo krasil našo učilnico, da se bomo večkrat spomnili na prekrasen dan, ki smo ga v dobri in poučni družbi zaužili danes.

Učiteljica Ksenija Juh