Pretekli petek je naše devetošolce obiskal gospod župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk. Pobuda za srečanje je nastala v eni izmed sevniških osnovnih šol, nanjo se je župan pozitivno odzval že v preteklem letu in obiskal vse sevniške osnovnošolce.

V sproščenem pogovoru so se pogovarjali o preteklem šolskem letu, šolanju na daljavo, načrtih za nadaljnje izobraževanje. Povabil jih je k razmišljanju, kako lahko kot krajani, občani in državljani aktivno pomagajo soustvarjati lepše okolje in kvalitetnejše življenje v svojem kraju.

Devetošolci so dobre volje sodelovali v pogovoru, zastavljali vprašanja, Žana mu je predstavila svojo pesem, ki jo je o poklicni prihodnosti napisala letos, skupaj z gostom pa so deklamirali Vodnikovo pesem Dramilo, ki vse spodbuja izkoristiti naravne danosti v nas in okoli nas.

Vse učence je ob koncu razveselil s praktičnim darilom – vstopnicami za obisk sevniškega bazena.

Nina Grabenšek Kadilnik, razredničarka