V četrtek, 4. 2. 2016, smo na šoli počastili prihajajoči kulturni praznik. Pripravili smo kulturni program, ki  so nam ga letos obogatili člani družinskega gledališča Kolenc.

Kot voditeljski par sta se izkazala  Matej Krošelj in Viktorija Jurečič, Prešernovi pesnitvi sta deklamirala Florijan Krnc in Laren Abram, ki bosta sodelovala tudi na krajevni prireditvi, za glasbeno točko pa je z violino poskrbela Lara Županc.

V prvi gledališki predstavi Povodni mož so uživali učenci od prvega do šestega , s Prešernom prešerni pa so bili učenci zadnje triade.

Nina Grabenšek Kadilnik

Prireditev mi je bila zelo všeč, saj so bile vloge zelo zanimive. Igralci so bili zelo smešni in so naredili lepo predstavo. Vsebina in način igranja sta mi bila zelo všeč, zato upam, da jih bom še kdaj videl.

Gašper Jurečič, 9.r.

Posebej navdušen sem bil, ko sem videl, koliko Prešernovih pesnitev zna Janja na pamet. Čeprav je predstava kar dolgo trajala, mi je zelo hitro minila. Mislim, da jih lahko še kdaj povabimo na našo šolo, saj so izredno zabavni.

Matej Krošelj, 9.r.

Zelo mi je bilo všeč Janjino pripovedovanje pesmi, saj ji je znala na pamet in je zelo dobro igrala zraven. Predstavo priporočam vsem, še posebej pa tistim, ki obožujejo Prešerna in njegovo delo.

Florijan Krnc, 9.r.

Veliko smo se nasmejali, tudi so solz. Najbolj mi je bil všeč Lovro, saj nas je vse nasmejala njegova pozitivna energija. Tudi Janji nobena od pesmi ni delala težav in je svojo vlogo odigrala odlično. Tudi njihova komunikacija z nami me je presenetila.

Eva Zakšek, 9.r.

Najbolj mi je bil všeč Florijan s svojo Zdravljico. Upam, da igralci družine Kolenc še kdaj pridejo na našo šolo.

Petra Grmšek, 9.r.

Bilo mi je všeč, da so predstavili toliko Prešernovih pesmi. Najbolj pa mi je bilo všeč, ko je Janja nekaj pesmi tudi zapela. Zdi se mi neverjetno, da zna igralka toliko pesmi na pamet.

Eva Županc, 7.r.

Všeč mi je bilo, da sta si dva izpovedovala ljubezen preko pesmi Franceta Prešerna.

Anika Teraž, 7.r.

Všeč sta mi bila tudi naša voditelja, ker sta zelo lep par.

Alja Lisec, 8.r.

Današnja prireditev mi je bila zelo všeč, saj sem se naučila nekaj novega o Prešernu. Nisem tudi vedela, da je njegove pesmi uglasbila Angležinja.

Lara Županc, 8.r.