V petek, 17. 2. 2023, je učence od 1. – 5. razreda na šoli obiskal gospod policist iz PP Sevnica, g. Jože Budna. Prišel je z namenom, da jim predstavi in prikaže, kako zelo pomemben je varnostni pas. Omenjeni namen je glavni v projektu Pasavček, v katerega smo se kot šola po nekaj letih ponovno vključili.

Osnovni namen projekta je spodbujanje pravilne uporabe otroških varnostnih sedežev ter varnostnih pasov med vožnjo v avtomobilu. Osrednja figura projekta je lik Pasavčka, ki na prijazen način opozarja otroke: Red je vedno pas pripet!

Predstavil nam je, zakaj je varnostni pas pomemben, kaj se lahko zgodi, če nismo pripeti, kakšen je pravi način pripenjanja na (otroškem) sedežu. Na koncu smo izvedli tudi demonstracijo pravilnega pripenjanja v šolskem kombiju.

Predstavitev je bila dopolnjena s pripomočki, ki jih je prinesel s seboj. To so bila posebna očala, ki simulirajo, kako vidijo vozniki v času, ko so pod vplivom alkohola ali utrujenosti.

Foto: Majda Stopar, Tina Strnišnik Golob, Mojca Hojski

Besedilo: Robert Ašič