V sklopu prireditev ob občinskem prazniku občine Sevnica, ki ga praznujemo v mesecu novembru, so bila v začetku novembra na gradu Sevnica podeljena posebna priznanja Turistične zveze občine Sevnica ˝Moja dežela lepa in gostoljubna˝. Okrasitev s cvetjem, skrb za pravilno ravnanje z odpadki, splošna urejenost in gostoljubje so stvari, na katere je bila občinska komisija projekta pozorna vse leto, v začetku junija pa je izvedla ocenjevanje. S podeljevanje priznanj želijo pokazati na posameznike, šole in institucije, ki se vse leto trudijo in skrbijo za zgledno urejeno okolje. Med šolami v občini Sevnica je priznanje prejela prav Osnovna šola Blanca, na kar smo zelo ponosni, saj je komisija opazila trud pri urejanju naše šole. Vsi učenci in zaposleni se trudimo, da je šola in njena okolica skrbno urejena, kar se odraža tudi v odprtju čebelnjaka in skrbi za lasten eko šolski vrt ter gostoljubnosti, ki jo je deležen vsak obiskovalec naše šole. Obljubljamo, da se bomo še naprej skrbno trudili za lepo in gostoljubno Osnovno šolo Blanca.

povezava do prispevka