Obiskati Cankarjev dom v Ljubljani je vedno posebno doživetje, še bolj pa si ta obisk zapomni tisti, ki stoji na katerem od njegovih odrov. Prav to je v četrtek, 28. oktobra 2017, doživela naša lanskoletna devetošolka Eva Vidmar, ki je bila povabljena na 17. Festival za tretje življenjsko obdobje. Povabilo si je zaslužila kot dobitnica priznanja za osvojeno 3. mesto med učenci 3. triade na literarnem natečaju Drugačni so med nami. Eva je v dvorani M1  v družbi  osmošolca Blaža Slemenška, ki jo je spremljal na kahonu,  predstavila svojo rap pesem Dr’gačni in z njo navdušila vse poslušalce, ki so se udeležili srečanja mlajših in starejših literarno-kulturnih ustvarjalcev.  Zaključni dogodek literarnih natečajev Društva upokojenih pedagoških delavcev Slovenije in F3Ž0 se je nadaljeval s pogovorom z mladimi in starejšimi ustvarjalci na okrogli mizi v družbi direktorice Pionirskega doma Vike Potočnik, humorista Tonija Gašperiča in ravnatelja OŠ Podzemelj Stanka Vlašiča na temo Skupaj za jutri, beseda pa je tekla tudi o medgeneracijskem sodelovanju in drugačnosti med nami.  Prireditev se je zaključila na odprtem odru, kjer so nagrajencem uradno podelili priznanja, Evo in Blaža pa še enkrat povabili, da sta se predstavila širši publiki.

mentorica natečaja

Nina Grabenšek Kadilnik