Zadnji mesec šolskega leta je običajno v šolskih klopeh zelo pester, devetošolci in osmošolci pa nestrpno pričakujejo dan, ko bodo imeli predajo ključa. Končno je prišel četrtek, 9. junija. Nekaj nalog so morali osmošolci opraviti že prej in na začetku predaje predstaviti svoje rešitve. Tako smo se v telovadnici nasmejali ob njihovem plesu na glasbo znane risanke, hvalnici svojim predhodnikom in pesmi, ki so jo zložili prav zanje. »Devetarji« pa so se prav tako potrudili in jim pripravili kviz z vprašanji, kako dobro jih poznajo, in nekaj zabavnih iger, kjer so morali njihovi nasledniki pokazati svojo iznajdljivost, vzdržljivost in prepoznavanje predmetov z zavezanimi očmi. Po svečani prisegi sta sledila iskanje ključa in sladek zaključek ob sladoledih.

Nina Grabenšek Kadilnik

Foto: Nina Grabenšek Kadilnik, Roman Drstvenšek