Danes, 6. februarja, smo šolsko uro posvetili kulturi. Na šolski prireditvi z naslovom Odprimo vrata kulturi so se predstavili  učenci vseh razredov s petjem, z igranjem na različne inštrumente, deklamacijami od najmlajših do najstarejših učencev, s prizorčki, ki so jih po literarnih predlogah sestavili sami. Pokukali pa smo tudi v svet likovne umetnosti z Apelom in čevljarjem in »sprehodom« po Narodni galeriji.

Med avtorji smo posebno pozornost posvetili prvaku slovenske poezije dr. Francetu Prešernu, obeležili pa smo tudi 200-letnico smrti avtorja prve slovenske posvetne pesniške zbirke Valentina Vodnika.

Kot povezovalca med sklopi točk, ki so stkale današnjo proslavo,  sta svojo nalogo dobro opravila  osmošolca Tilen Kolar in Grigorina Medved.

Nina Grabenšek Kadilnik

Foto: Mojca Hojski