V okviru meseca požarne varnosti na šoli potekajo različne aktivnosti.

Učenci 1., 2. in 3. razreda so danes obiskali gasilski dom. Gasilci PGD Blanca so nas sprejeli odprtih rok in nam pripravili različne dejavnosti.
Operativna gasilca sta nam razkazala gasilski avto in gasilski dom. Z njima smo si ogledali opremo, ki jo uporabljajo gasilci. Po predstavitvi opreme pa smo lahko poskusili, kako se gasi z gasilsko peno.
Mentorici mladine sta nam predstavili tri vaje, ki jih na tekmovanjih izvajajo tudi mladi gasilci. Prav vsi smo se preizkusili v vaji z vedrovko, v spajanju cevi na trojak in z metanjem vrvice v krog.
Gasilci veterani pa so nam pokazali delovanje kar 141 let stare gasilske brizgalne, s katero so včasih gasili požare. Sami smo lahko poskusili črpati vodo in s curkom vode ciljati v tarčo. Pri tem smo se zelo zabavali.

Učenci so preživeli prijetno uro in pol v družbi gasilcev in v šolo odšli z novimi izkušnjami. Hvala vsem gasilcem PGD Blanca, ki so si vzeli čas in nam predstavili zanimivo delo gasilcev.

Foto: Tina Strnišnik Golob, Darja Požun, Robert Ašič