V četrtek, 7. aprila 2022, je osnovna šola Blanca po sedmih letih zopet organizirala medobčinsko tekmovanje v krosu.
Na krosu je tekmovalo 255 učenk in učencev iz osnovnih šol občine Sevnica in iz osnovne šole Radeče.
Tekmovanje je potekalo v prijetnem vzdušju ob savskem nasipu pod osnovno šolo.
Izvajalci tekmovanja so bili učenci 8. in 9. razreda, ki so imeli ta dan športni dan z drugačno vsebino: spoznavanje organizacije in izvedbe športnega tekmovanja, ki so ga izvedli zelo dobro, saj so bili odzivi gostujočih mentorjev zelo pozitivni.
Naši učenci so bili tudi po tekmovalni plati zelo uspešni, saj so osvojili kar 17 uvrstitev med prve tri v posameznih kategorijah, zmagali pa so naslednji učenci:
1. razred učenke   Ela Dolmovič
3. razred učenke   Livija Marija Župevc
4. razred učenci    Žiga Radej
5. razred učenke  Ajda Budna
6. razred učenke  Kiara Blatnik
7. razred učenke  Nika Radej
7. razred učenci   Jan Dolmovič
8. razred učenke  Tjaša Radej

V ekipni razvrstitvi, kjer so bili upoštevani rezultati najboljših osmih tekmovalcev v kategorijah od 5. do 9. razreda, je naša šola postala ekipni medobčinski prvak z osvojenimi trinajstimi negativnimi točkami, pred OŠ Sevnica s 15 točkami in OŠ Boštanj z 28 točkami.

V četrtek, 21. aprila 2022, pa nas čaka državno tekmovanje v krosu ob Zbiljskem jezeru, kjer se bodo naši učenci potrudili po najboljših močeh.

Pri izvedbi krosa so nam pomagali:
  • KŠTM Sevnica, ki je prispeval medalje in pokale ter poskrbel za koordinacijo med šolami,
  • gospod Daniel Žniderič, načelnik policijske postaje Sevnica, ki je nudil pomoč pri pridobitvi soglasja za izvedbo tekmovanja,
  • najemnik zemljišča gospod Tadej Klenovšek, ki je dovolil uporabo travnika,
  • hišnik gospod Damjan Medvešek, ki je poskrbel za dostavo pripomočkov na tekmovalni prostor,
  • gospod Roman Drstvenšek, ki je nudil tehnično pomoč pri izvedbi tekmovanja,
  • ravnateljica gospa Ksenija Juh, ki je nudila moralno podporo in podeljevala medalje najboljšim,
  • športno društvo Blanca, ki nam je omogočilo dostop do električnega priključka.

Foto: Roman D., Franci K.