V četrtek, 18. 4. 2019 , so se učenci naše šole skupaj z učiteljem Francijem Kranjcem podali v Velenje na državno tekmovanje v krosu. Zjutraj nihče ni upal niti pomisliti, da bi se domov lahko vrnili kot državni prvaki. Vendar so si učenci z vztrajnim delom in treningi pritekli odlične rezultate in se povzpeli v sam vrh osnovnošolskih atletov.

Tjaša Radej je kot prva pritekla v cilj med petošolkami. Kiara Blatnik pa se je v isti kategoriji uvrstila na 7. mesto. Luka Kosar si je med petošolci pritekel 2. mesto, Jan Dolmovič 3., na odlično 7. mesto pa se je povzpel Vik Starič. Tako so si petošolci pritekli ekipno zmago v svoji kategoriji.

V netekmovalnem delu se je Jan Žulič med dečki prvega razreda povzpel na 7. mesto, Ajda Budna pa je v ciljni ravnini prehitela svojo predhodnico in tako med drugošolkami zmagala.

Več kot odlično so se odrezali vsi atleti naše šole, saj so naši šoli pritekli naziv VSEEKIPNI DRŽAVNI PRVAKI V KROSU, v sestavi Luka Kosar, Jan Dolmovič, Vik Starič, Tjaša Radej, Kiara Blatnik, Nika Radej, David Slemenšek, Urban Slemenšek, in tako ponesli glas OŠ Blanca širom Slovenije.

Rezultati vseh učencev:

9. r. učenci 1500 m
Maj Starič 54. mesto
Žiga Kosar 69. mesto

Vseekipno OŠ Blanca  (Luka Kosar, Jan Dolmovič, Vik Starič, Tjaša Radej, Kiara Blatnik, Nika Radej, David Slemenšek, Urban Slemenšek)     1. mesto

Čestitke učencem in učitelju Franciju Kranjcu.

Saša Martinčič

Foto: Žana Blatnik, Saša Martinčič

(Skupno 1.465 obiskov, današnjih obiskov 1)