V šolskem letu 2017/2018 so organizirali SAFE.SI nagradni natečaj za učence osnovnih šol vseh triad, ki so lahko sodelovali na različne načine – z likovnimi izdelki, stripi in videi.

Natečaj je potekal v treh kategorijah:

• Za 1. triado: SEJFKO LIKOVNI NATEČAJ »Sejfko mi pomaga varno uporabljati internet in mobilni telefon«
  • Za 2. triado: SAFE.SI STRIP NATEČAJ »Obnašanje in komuniciranje na spletu – lepo je, če si na spletu prijazen!«
  • Za 3. triado: SAFE.SI VIDEO NATEČAJ »Obnašanje in komuniciranje na spletu – lepo je, če si na spletu prijazen!«

Sodelovali so tudi učenci naše šole:

• učenke drugega razreda Lea Ločičnik, Neja Žvar in Nika Tomc z mentorico Ksenijo Juh
  • učenci tretjega razreda Jan Dolmovič, Zala Klenovšek in Luka Tušar z mentorico Matejo Strnad
  • učenki četrtega razreda Špela Klenovšek in Liza Strnad z mentorico Stanko Kozole
  • učenci devetega razreda Ana Špan, Aljaž Lužar, Jan Dvoršak, Blaž Slemenšek z mentorico Sabino Košir.

Med vsemi so bile na državnem nivoju nagrajeni učenki Špela Klenovšek in Liza Strnad, ki sta se skupaj z mentorico Stanko Kozole udeležile zaključnega dogodka v Ljubljani. Nagrajenke so si najprej ogledale Muzej novejše zgodovine Slovenije in se udeležile zanimivih delavnic. Aktivnostim v muzeju je sledila še podelitev nagrad. Po podelitvi nagrad in priznanj so se odpravile še na druženje in posladek v Čolnarno Park Tivoli, nato pa polne doživetij z vlakom proti Blanci.

Koordinatorka natečaja Safe.si na OŠ Blanca: Mateja Strnad