Sobota, 22. maj, je bil tekmovalni dan za osmošolko Pio Paulino Pinoza in devetošolko Pio Rožmanec, saj sta svoje znanje ob pisanju eseja na knjigo Mateta Dolenca Kako dolg je čas pokazali na državnem tekmovanju iz slovenščine, ki je zaradi vsem znanih omejitev potekalo na daljavo v Zoom učilnicah.

Pri svojem tvorjenju razlagalnega spisa je bila z dokazovanjem razumevanja prebranega, uporabo književnega znanja, prepričljivostjo osebnega odziva in zgradbo besedila ter jezikovno pravilnostjo uspešnejša osmošolka Pia, saj je v svoji skupini med več kot 430 tekmovalci dosegla 33. mesto in osvojila srebrno priznanje, s točko več pa bi bilo njeno tudi zlato.  Čestitamo!

Devetošolki Pii Rožmanec pa lanskemu Cankarjevemu srebrnemu priznanju žal zaradi ene točke premalo ni uspelo dodati še letošnjega.

Obe si zaslužita pohvalo za vloženi trud, želimo jima še veliko užitkov ob branju književnosti in razpravljanju o njej.

mentorica Nina Grabenšek Kadilnik